Sigorta Sorgulama

İletişim

Araç Sahipleri için Sigorta Sorgulamanın Önemi Arttı

BaşarırGroup’tan yapacağınız sigorta sorgulama işlemlerinizde aracınız ve kendinizle ilgili birkaç bilgi sayesinde şirketlerin size özel tekliflerine ulaşabilirsiniz. Kasko ve trafik sigortası için fiyat teklifi almak istiyorsanız, aracınızın plaka ve ruhsat bilgileri ile kimlik bilgilerinizin girişini yapmanız yeterlidir. Bu işlemlerin sonunda online olarak sigorta şirketlerinin sizin için verdikleri tekliflere ulaşabilir, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun poliçeyi seçebilirsiniz.

Özellikle bu yıl trafik sigortalarında yaşanan fiyat artışları araç sahipleri için sigorta sorgulamanın önemini kat kat arttırdı. Geçmiş yıllarda yapılan trafik sigortası poliçelerinde düşük fiyatlar nedeniyle çok fazla fiyat araştırmasına gerek duyulmazken, bu yıl içerisinde fiyatlarda yaşanan %200’lere varan artışların ardından araç sahipleri daha uygun fiyatlı poliçe için sigorta sorgulama hakkında bilgi arayışına girdiler. Yaşanan bu fiyat karmaşasının ardından en uygun fiyata aracının sigortasını yaptırmak isteyen araç sahiplerinin başvurdukları yerlerin başında ise her zamanki gibi Başarır Group geldi. Araç sahiplerine sigorta sorgulama ile Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin teklifini sadece 3 dakikada inceleme fırsatı sunan basarirgroup.com bu sayede yüzbinlerce sürücünün araç sigortalarını en iyi fiyat garantisi ve %50’ye varan fiyat avantajı olanakları ile yaptırmasını sağladı. Siz de aracınızın sigortasına en iyi fiyat garantisi ile sahip olmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden basarirgroup.com’dan teklif alın.

Sigorta Sorgulama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç sahipleri için yaptırılacak poliçenin bütçe planlamasını sarsmaması adına uygun fiyatlı olmasına dikkat edilmesi oldukça anlaşılır bir gerekçe olsa da, bu bakış açısı kimi zamansa istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Özellikle kasko poliçelerinde sık sık karşılaşılan araç sahibi şikayetlerinin kökeninde de söz konusu ucuz fiyatlı poliçeler başrol oynuyor. Bilindiği gibi kasko sigortası olası bir kaza veya arıza sonucu oluşacak hasarları teminat altında aldığı gibi, hırsızlık, yangın, doğal afet gibi nedenlerden dolayı meydana gelen kayıpları da kapsamaktadır. Ancak burada asıl dikkat edilmesi gereken nokta yaptırılacak olan poliçenin kapsadığı teminatlardır. Dar kapsamlı bir kasko poliçesinin fiyatının da ucuz olması pek şaşırtıcı olmamalıdır. Sigorta teminatlarına dikkat etmeyerek, sadece fiyattan dolayı yaptırılan kasko poliçeleri, herhangi bir kaza ve arıza sonrasında araç sahipleri için kötü bir tecrübeye sebep olabiliyor. Poliçenizdeki teminatların ihtiyaçlarınıza göre eksiksiz olmasının yanı sıra, gereksiz olduğunu düşündüğünüz teminatları poliçenizden çıkartarak, fazladan prim ödemekten de kurtulabilirsiniz. Bu nedenle kasko sigortası yaptırırken, öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz, daha sonrasında ise bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sigorta sorgulama yaparak, sizin için en uygun poliçeyi seçmeniz gerekmektedir.

Poliçe seçiminde teminatlara verilmesi gereken önemi sadece araç sigortaları ile açıklamak doğru olmaz. Sağlık sigortalarında da mutlaka poliçenizin içeriğini detaylıca inceleyip, hangi şartlarda poliçenizin muayene ve tedavi giderlerinizi karşılayacağını iyice öğrenmelisiniz. Alacağınız poliçenin genel şartlarına ve kapsadığı teminatların detaylarına basarirgroup.com internet sitesi üzerinden yapacağınız ufak bir araştırmayla ulaşabilirsiniz.

Poliçe araştırmalarında sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu servis ve kurumların size yakın olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde aracınızda meydana gelen bir hasar sonrasında onarım sürecinin beklediğinizden çok daha uzun bir sürede gerçekleşmesi gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Sigorta sorgulama süresince üzerinde durulması gereken bir diğer konu ise sigorta şirketi seçiminde, şirketin geçmiş dönemlerdeki karnesi ile ilgilidir. Eğer, söz konusu şirket daha önceki dönemlerde tazminat ödemelerinde çok sık sorunlar yaşatmışsa, farklı bir alternatife yönelmek doğru bir karar olacaktır.

Sigorta sorgulama yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir diğeri ise sorgulama işlemi sırasında eksiksiz ve doğru bilgi vermenizdir. Poliçenizin hatalı bilgilerle yaptırılması halinde, kaza ve arıza sonrasında alacağınız onarım hizmeti ve tazminat ödemeleri gibi haklarınızdan yararlanamayabilirsiniz. Poliçenizde hatalı bir bilginin olması sigorta şirketinin sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh etmesine dahi neden olabilir. Sözleşmesinin iptal edilmesine rağmen bu durumdan haberi olmayan birçok sürücünün arıza ve kaza anlarında çok ciddi mağduriyetlerle karşılaşması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Hem sizin, hem de sigorta şirketinizin doğru bilgilerle poliçe sözleşmesini hazırlama yükümlülüğünde bulunduğunu unutmayın.

 

Hızlı Sigorta Sorgulama.